Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska

Z wykształcenia archeolog klasyczny zajmująca się produkcją win na Chersonezie w okresie greckim i rzymskim. Od 16 lat współwłaścicielka winnicy pod Kazimierzem Dolnym nad Wisłą i współzałożycielka Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. Organizator z ramienia Polskiego Instytutu Winorośli i Wina – Konwentu Polskich Winiarzy – pierwszych ogólnopolskich spotkań polskich winiarzy służącym wymianie doświadczeń i wiedzy winiarzy z całego kraju.

W latach 2009-2012 sekretarz redakcji najważniejszego w Polsce pisma winiarskiego Magazyn WINO. Od 2014 roku dyrektor generalna Stowarzyszenia Importerów i Dystrybutorów Wina powołanego w celu reprezentacji środowiska importerów i producentów win jakościowych w Polsce. Stowarzyszenie zaangażowane jest w likwidację znaków akcyzy na wina gronowe oraz regulacje prawne związane z sprzedażą wina za pośrednictwem internetu czy reklamą win w ramach ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

W styczniu 2018 roku objęła funkcję Dyrektora Departamentu Prawa i Legislacji ZPP. Kieruje również pracami Biura Interwencji ZPP.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support